Urodzony w Hamburgu w 1969 r. Z wykształcenia jest socjologiem, choć studiował również politykę, literaturę i historię. Od roku 1982 regularnie rysuje ołówkiem i długopisem. W tym czasie tworzy także pierwsze kolarze.
Od 1987 roku zaczyna malować farbą olejną na drewnie, a później akrylem. Odkrywa wówczas i zaczyna malować pierwsze obrazy materiałowe (drewno na drewnie). Pracę z materiałami i środki stylistyczne przyswoił sobie całkowicie samodzielnie i z biegiem czasu rozwinął te umiejętność.
W jego obrazach znaleźć można zarówno cytaty literackie czy historyczno-kulturowe jak i sformułowania świeckie i banały z życia codziennego, nauki science-fiction. I tak przeciwieństwa w obrazie wykluczają się częściowo, to stapiają w nową jedność. Spojrzenie oglądającego kierowane jest na płaszczyznę nadrzędną, energetycznie wzbogaconą, ale też i abstrakcyjną.
Zastosowane środki stylistyczne kolaży, rysunku ołówkiem i długopisem zapożyczone są z życia codziennego jednocześnie wskazują na to co poetyckie, mistyczne i duchowe. Prace Oliwiera Priebe nakazują zmianę perspektywy, odkrywanie nowych możliwości w tym co pozornie znane i swojskie. Są poniekąd ścieżkami ku niepewnemu, sondują dla zabawy harmonie i odrzycenia oraz ogólne ramu ludzkiego istnienia. Spektrum jego wzorów jest przy tym szerokie, a pomysły na nowe obrazy artysta czerpie praktycznie zewsząd. Kubizm, dadaizm i pop-art. Wywarły tak samo wielki wpływ na dotychczasową twórczość co liczne filmy, muzyka i literatura. Droga ta jest dla niego praktycznie celem, proces tworzenia sam w sobie jest doświadczeniem pouczającym i nieomal religijnym.