Czas zwiedzania oraz bilety

Galeria schron jest otwarta od wtorku do niedzieli w godzinach od 12 do 17. Warto przeznaczyć sobie na zwiedzanie min. 1h. Obrazów w Galerii jest wiele, dobrze jest mieć czas na spokojnie je obejrzeć a także zapytać o dodatkowe informacje, na temat interesujących nas dzień lub artystów.

Wstęp do galerii jest bezpłatny, natomiast bilety wstępu do schronu można kupić bezpośrednio przez zwiedzaniem, w cenie 10 zł normalny oraz 5 zł ulgowy (dla posiadaczy Giżyckiej Karty Mieszkańca oraz dla grup zorganizowanych). Płatność przyjmowana jest tylko gotówką (do bankomatu jest ok 50 m).

Lokalizacja, dojazd i parking

Galeria Sztuki Schron znajduje się w Giżycku, w centrum miasta, przy Placu Grunwaldzkim 1a. W bezpośrednim sąsiedztwie galerii znajduje się miejscu parking – płatny w sezonie letnim i bezpłatny poza sezonem. Jeśli zaparkują Państwo w innej części miasta, z pewnością można też udać się tu spacerem lub bezpłatną komunikacją miejską – najbliższy przystanek, o nazwie „Plac Grunwaldzki” znajduje się w odległości kilkunastu metrów.

Budynek galerii znajduje się na parterze, zatem bez problemu mogą zwiedzić ją osoby poruszające się na wózku. W przypadku schronu, który znajduje się pod ziemią, zejście do niego prowadzi schodami.

Wycieczki grupowe

Gościmy u nas często wycieczki zorganizowane, zarówno dorosłych, młodzieży, ale i dzieci szkolnych i przedszkolaków. Każdy znajdzie tu coś interesującego.

Warto wcześniej zadzwonić i zarezerwować termin – szczególnie w przypadku większych grup. Jest także możliwość przeprowadzenia krótkiej prelekcji na temat kolekcji obrazów oraz historii schronu.

To świetna okazja na zarówno na żywą lekcje historii a także zgłębianie tajników sztuki na realnych dziełach mistrzów malarstwa, rzeźby i grafiki.

ZAREZERWUJ TERMIN, Tel: 509 838 883