Noc Muzeów w Galerii Sztuki Schron w Giżycku – Zapraszamy: 18.05.2024

Zapraszamy serdecznie na pierwszą w historii NOC MUZEÓW w Galerii Sztuki Schron w Giżycku! W tę jedną noc, podobnie jak muzea w całej Polsce, tak i my – otwieramy swoje drzwi specjalnie dla Was! 🙂
Na NOC MUZEÓW zapraszamy w sobotę, 18 maja, od godziny 17 do 21. Wstęp na wydarzenie jest BEZPŁATNY. Oczywiście – przygotowaliśmy coś wyjątkowego na tę szczególną okazję. Jesteście ciekawi? Proszę bardzo!
  • Zaprosiliśmy do nas na ten wieczór wyjątkowego twórcę – Stanisława Poskrobko, znanego też jako Nikifor z Podlasia.
  • W Galerii oraz w Schronie zaprezentujemy obrazy naszego gościa, które może część z Was już miała okazje u nas oglądać. Ale! Uwaga – z pewnością zaskoczymy Was także nowymi dziełami, które do tej pory nie były dostępne.
  • Artysta opowie nam o swoich inspiracjach, obrazach – zarówno starszych jak i tych najnowszych. Będzie okazja porozmawiania o twórczości, malarstwie, i pewnie wielu innych tematach
  • W jednym z pomieszczeń schronu wciąż dostępna będzie do oglądania kolekcja SZTUKA Z MAZUR, której wernisaż mieliśmy na początku maja – kto jeszcze nie oglądał, będzie ku temu świetna okazja.
  • Jak Noc Muzeów, to oczywiście dostarczymy także nieco historii – wydarzenie będzie odbywało się w podziemiach Galerii czyli w Schronie przeciwlotniczym z 1944 roku. Będzie więc możliwość zwiedzenia tego zabytkowego kawałka miasta, który przypomni starszym, a przybliży tym młodszym historię Giżycka.
Aby wszystko nam wyszło zgodnie z planem, nie może w tym dniu zabraknąć Was, nasi Drodzy Odwiedzający. Zapraszamy serdecznie – Do zobaczenia w NOC MUZEÓW!

One thought on “Noc Muzeów w Galerii Sztuki Schron w Giżycku – Zapraszamy: 18.05.2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *