Wernisaż wystawy Nikifor i Prymitywiści w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie

Kolekcje obrazów z naszej galerii trafiają do centrów kultury i muzeów w całej Polsce. Tak było i tym razem – wystawa Nikifor i Prymitywiści przez następny rok dostępna będzie do oglądania w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

Oficjalne otwarcie wystawy miało miejsce 22 lutego 2024r, o godzinie 12. Lokalni entuzjaści sztuki licznie przybyli by obejrzeć obrazy olejne, akwarele, pastele, rysunki, litografie, akwaforty, oraz fotografie przedstawiające Nikifora w pracowni. Podczas wernisażu wystąpili organizatorzy wystawy oraz Pan Dariusz Matyjas z Mazurskiej Fundacji Sztuki Art Progress, który opowiedział o dziełach i ich twórcach oraz o tym, jak obrazy znalazły się w jego kolekcji.

Całą wystawa obejmuje 48 prac artystów nieprofesjonalnych, obok Nikifora są to Oscar De Mejo – Włochy, Jack Savitsky – USA, Jovan Obican – Chorwacja, Gerard Lapagesse – Francja, Henri Rousseau – Francja, Vincent Haddelsey – Anglia, Ilhami  Sezen – Niemcy, Dragutin Mikec – Chorwacja, Hans  Belin – Szwecja,  Polscy artyści to Henryk Żarski, Przemysław Kiebzak, Stanisław Poskrobko, Marian Grabowski, Bolesław Drej.

 

Wystawę można oglądać w Węgorzewskim Muzeum Kultury Ludowej, przy ul. Portowej 1, do końca stycznia 2025r. Serdecznie zapraszamy!

A więcej o kolekcji Nikifor i Prymitywiści przeczytacie tutaj: https://galeriaschron.pl/nikifor-i-prymitywisci/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *